سبد خرید

میوه خشک چیست

ثبت سفارش "خشکبار"

قدمت میوه خشک شاید به قدمت تاریخ باشد؛ چرا که خشک کردن میوه بی‌شک یکی از بهترین روش‌ها در طول تاریخ برای نگهداری و جلوگیری از خراب شدن آن بوده است.

البته شایان ذکر است، میزان و تنوعی که امروزه در میوه خشک به وجود آمده است، یقینا در طول تاریخ بی‌سابقه است.

 میوه خشک

چنانچه می‌دانیم خشک کردن یکی از روش‌های نگهداری محصولات خوراکی در طول تاریخ بوده است، که شامل خشک کردن میوه نیز می‌شده است.

به عنوان مثال خشک کردن انگور یا انجیر و…همیشه در طول زندگی انسان وجود داشته است؛ امروزه دامنه میوه خشک بسیار گسترده شده است و خشک کردن میوه شامل میوه‌های زیادی شده است؛ برای نمونه موز خشک، آناناس خشک، و…(جهت آشنایی با انواع میوه خشک میتوانید به اینجا مراجعه کنید).

حتما می‌دانید که در قدیم برای تهیه میوه خشک از نور و حرارت آفتاب بهره می‌بردند، جدا از طولانی بودن این فرآیند، احتمال آلوده شدن آن نیز وجود داشته است، اما امروزه به دلیل وجود دستگاه‌های پیشرفته عملیات تهیه میوه خشک بسیار سریع و در شرایط کاملا بهداشتی انجام می‌گیرد.

خواص میوه خشک

حقیقتا خواص میوه خشک با میوه تازه  فرق چندانی ندارد؛ چرا که در فرآیند خشک کردن میوه تنها آب آن تبخیر می‌‌شود و بسیاری از خواص میوه باقی می‌ماند، بنابراین از لحاظ کالری، میوه خشک با میوه تازه چندان فرقی نمی‌کند.

از لحاظ ارزش غذایی، هر نصف لیوان میوه خشک یا چیپس میوه خشک تقریباً با یک لیوان میوه تازه خُرد شده برابر است، جالب است بدانید در میان انواع میوه خشک، موز خشک، خرمالو خشک و انجیر خشک حاوی بیشترین کالری و کیوی خشک دارای کمترین کالری می­باشد.

(برای آشنایی با خواص کامل میوه خشک می‌توانید به اینجا مراجعه بفرمایید).

قیمت میوه خشک

قیمت میوه خشک به عواملی مانند قیمت روز میوه تازه، روش به کار برده شده هنگام خشک نمودن و کیفیت و مرغوبیت میوه خشک شده بستگی دارد؛ بنابراین هنگام خرید میوه خشک باید در نظر داشته باشیم که قیمت آن متناسب با قیمت روز میوه خشک باشد و از درجه بندی کیفی برخوردار باشد.

البته با در نظر گرفتن این شرایط مجموعه روشنا همیشه در نظر دارد تا قیمت میوه خشک نسبت به تمام فروشگاه‌­های دیگر ارزانتر باشد تا خیال مشتریان از این بابت نیز آسوده باشد.

خرید میوه خشک

چنانچه قصد خرید میوه خشک دارید و کیفیت و تازه‌گی آن برای شما اهمیت دارید می­توانید به فروشگاه روشنا سر بزنید.

فروشگاه روشنا با ارائه تازه‌ترین و با کیفیت‌ترین محصولات میوه خشک در بسته‌‌بندی‌های شیک و زیبا آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی می‌باشد.

دقت در ارائه محصولات تازه، سالم و زیبا همیشه به عنوان اصلی‌ترین شعار ما مطرح بوده است، و مطمئنا خیال شما را از بابت خرید میوه خشک راحت می‌کند.


نویسنده: تیم محتوای روشنامارکت