سبد خرید

خواص کشمش

ثبت سفارش "خشکبار"

خواص و فواید کشمش به طور شگفت‌­انگیزی زیاد است، اگر بخواهیم به طور خلاصه به خواص و فواید کشمش اشاره کنیم شامل موارد زیر می‌شود:

سلامت پوست و مو، سلامت دهان، درمان کم خوابی و بهبود خواب اشاره کنیم.

چنانچه می‌دانیم کشمش سرشار از مواد مغذی است؛ این میوه‌های خشک کوچک چنان انرژی‌زا هستند که می­تواند در هنگام کوهنوردی و مسافرت به خوبی از عهده تغذیه شما برآیند.

در ادامه به طور مفصل در مورد خواص کشمش صحبت خواهیم کرد:

 • کشمش برای سلامت دهان

کشمش حاوی الئانولیک اسید می‌باشد. چنانچه می‌دانیم الئانولیک اسید نوعی ماده مغذی است که از پوسیدگی دندان ها و لثه‌ها جلوگیری می‌کند. باتوجه به وجود الئانولیک اسید در کشمش مصرف مداوم آن می‌­تواند از تشکیل باکتری‌ها در دهان شما جلوگیری کند و در سلامت دهان و دندان شما نقش مهمی ایفا کند.

 • کشمش برای کنترل دیابت

یکی دیگر از خواص  کشمش کمک به کنترل دیابت است، خوردن کشمش باعث می‌شود از افزایش ناگهانی انسولین جلوگیری کند.

 • کشمش برای کاهش وزن

چنانچه می‌دانیم خوردن کشمش باعث ترشح بهتر هورمون‌های سیری و گرسنگی یا همان هورمون­های لپتین و گرلین در بدن می شود. شما با مصرف کشمش احساس سیری بیشتری خواهید داشت و با توجه به همین مطلب از پرخوری شما جلوگیری خواهد شد.

 • کشمش برای سم ­زدایی کبد

خوردن کشمش کمک شایانی در دفع سموم بدن می‌کند و از اینرو برای سلامت پوست نیز بسیار مهم است.

 • کشمش برای جلوگیری از سنگ کلیه

یکی دیگر از خواص  کشمش وجود پتاسیم در آن می‌باشد، وجود پتاسیم موجود در کشمش از شکل­گیری و برگشت دوباره سنگ کلیه جلوگیری می‌کند.

 • کشمش برای سلامت قلب و عروق

چنانچه می‌دانیم کشمش حاوی پتاسیم، فیبر، پلی فنول ها، فنولیک اسید، تانن ها، و انواع آنتی اکسیدان‌ها می‌باشد وجود این عناصر باعث سوزاندن کلسترول و پایین آوردن فشار خون می‌شود از این­رو وجود این دو عامل جهت سلامت قلب و عروق بسیار مهم است.

 • کشمش برای کمک به بهبود خواب

یکی از خواص  خوردن کشمش کمک به بهبود خواب است؛ یکی از مهمترین عوامل بی­خوابی کمبود آهن در بدن است؛ کشمش از آنجا که حاوی آهن است بنابراین نقش مهمی در بهبود خواب ایفا می‌کند.

 • کشمش برای کمک به کم­ خونی

چنانچه پیشتر گفته شد کشمش سرشار از آهن است که به طور مستقیم در درمان کم‌خونی موثر است همچنین علاوه بر وجود آهن، کشمش داری ویتامین مس و بسیاری از انواع ویتامین B  می‌باشد که جهت تشکیل خون جدید ضروری است.

 • کشمش برای افزایش قدرت باروری

یکی دیگر از خواص  کشمش کمک به افزایش قدرت باروری است؛ کشمش حاوی آمینواسیدی به نام آرژنین است. این آمینواسید نقش مهمی در تقویت میل جنسی ایفا می‌کند. چنانچه می­دانیم آرژنین آفرودیسیاک، یک ماده طبیعی است که سطح حرکت اسپرم را افزایش می‌دهد، از این­رواین باعث افزایش شانس تخمک گذاری در رابطه جنسی می‌شود.

 • کشمش برای سلامت پوست

چنانچه در ابتدای مقاله گفته شد یکی از خواص کشمش سلامت پوست می‌باشد؛ وجود انواع آنتی­اکسیدان­ها و ویتامین C موجود در کشمش نقش مهمی در سلامت و جوان­سازی پوست دارد.

 • کشمش برای سلامت مو

مصرف منظم کشمش به شما جهت داشتن موهای براق و ضخیم کمک می‌کند؛ چرا که ویتامین C موجود در کشمش از آسیب سلول­های مو جلوگیری می‌کند.

 • کشمش و خواص ضد سرطانی آن

اگرچه هنوز راه درمان سرطان کشف نشده است اما یکی از خواص  کشمش وجود ماده‌ای به نام کاتچین است که می تواند رادیکال های آزاد موجود در بدن را نابود کرده و از بیماری سرطان پیشگیری کند.

 • کشمش برای سلامت استخوان

شاید جالب باشد که بدانید کشمش حاوی کلسیم می باشد از این‌رو باعث بهبود جذب مواد و ویتامین های مختلف در بدن می شود و جهت سلامت استخوان بسیار مفید می‌باشد.

در پایان چنانچه قصد خرید کشمش تازه دارید حتما به فروشگاه روشنا سر بزنید.


نویسنده: تیم محتوای روشنامارکت