سبد خرید

خواص میوه خشک

ثبت سفارش "خشکبار"

میوه خشک

درست است که خواص میوه خشک برابر با میوه­ تازه نیست اما نکته مهمی که نباید از آن غافل شد میوه­ خشک شده همیشه و در همه فصول سال در دسترس و قابل استفاده می‌باشد، بنابراین لازم است همیشه مقداری از آنها را در خانه داشته باشیم.

در تعریف میوه خشک می‌توان گفت، میوه خشک به میوه ای گفته می شود که تقریباً تمام محتوای آب خود را از دست داده است. میوه تازه پس از خشک شد کوچک و فشرده می‌شود، و به یک میوه جمع شده و پرانرژی تبدیل می شود.

جدا از در دسترس بودن تمام میوه‌­ها در تمام فصل­های سال که پیشتر گفته شد مزیت دیگر میوه خشک، حجم اندک آن است؛ در ادامه قصد داریم تا از خواص میوه­ خشک مطالبی بیان کنیم.

خواص میوه خشک

ناگفته پیداست که خواص میوه خشک بسته به نوع میوه متفاوت است، هر چند در ادامه کوشش خواهیم کرد قسمتی از خواص و فواید انواع میوه‌­های خشک شده را بیان کنیم اما اگر بخواهیم به طور کلی  فواید میوه خشک را بیان کنیم شامل موارد زیر می‌شود:

 میوه خشک سرشار از عناصر معدنی از جمله فیبر و آنتی اکسیدان می‌باشد.

از دیگر خواص میوه خشک می­توان به وجود فولات، کلسیم، آهن و پتاسیم در آن اشاره کرد.

به طور طبیعی انواع میوه‌­های خشک شده می تواند به عنوان یک میان وعده مناسب برای دفع احساس گرسنگی باشد و به راحتی می­توان برای مدت طولانی از آن نگهداری کرد بنابراین میوه خشک می­تواند جایگزین مناسبی برای میوه­ های تازه در خارج از فصل آن باشد.

در ادامه خواص و فواید بعضی از میوه­ های خشک را بیان خواهیم کرد:

سیب خشک

اگر به دنبال تنقلات می‌گردید اما دوست دارید کالری آن کم باشد، پیشنهاد ما به شما استفاده از سیب خشک است.

زردآلو

یکی از عمده ­ترین خواص  میوه خشک زردآلو، وجود پتاسیم فراوان در این نوع میوه هست، جدا از وجود درد بالایی از پتاسیم در این میوه خشک شده،مزه‌ی دلپذیر آن نیز این میوه خشک شده را به یکی از دلپذیرترین انواع میوه­‌های خشک تبدیل کرده است.

آلو خشک

یکی از مهمترین فواید آلو خشک غنی بودن این میوه از آهن است. چنانچه می‌دانیم آهن یکی از مواد معدنی ضروری برای بهبود عملکرد سوخت و ساز یا همان متابولیسم بدن است.

گلابی خشک

جدا از مزه‌ی دلپذیر گلابی خشک، باید بدانیم که این میوه سرشار از ویتامین K می‌باشد، چنانچه می­دانید ویتامین K  به همراه کلسیم برای سلامت بدن و استحکام استخوان­‌ها ضروری است.

انبه

طعم شگفت میوه خشک شده انبه آن را به یکی از دلپذیرترین میوه‌های خشک تبدیل کرده است، میوه خشک انبه سرشار از ویتامین C است، ویتامین C برای کلاژن بسیار ضروری می­‌باشد، کلاژن مسئول شادابی و سلامت پوست است.

گیلاس و آلبالوی خشک

میوه­‌های خشک شده گیلاس و آلبالو نیز سرشار از  بتاکاروتن است بتاکاروتن برای سلامت بینایی بسیار مفید و سودمند است.

نارگیل

یکی از فواید میوه خشک نارگیل، وجود چربی های اشباع شده سالم در آن است که می تواند به خوبی به مدیریت کلسترول بد بدن، کمک کنداما مراقب باشید، نارگیل خشک شده، سرشار از کالری است که باید در مصرف آن بیشتر احتیاط کرد.

نکته پایانی

اگر دوست دارید انواع روشه­ای خشک کردن میوه در خانه را بیاموزید به اینجا سر بزنید و چنانچه زمان کافی برای انجام این کار ندارید اما به دنبال میوه خشک شده با کیفیت بالا هستید حتما به فروشگاه روشنا سر بزنید.


نویسنده: تیم محتوای روشنامارکت