سبد خرید

کاربرد میوه خشک کن

ثبت سفارش "خشکبار"

هر دستگاه میوه خشک کن از چندین سبد و یک درپوش تشکیل شده است. منبع تغذیه میوه خشک کن دارای المنت حرارتی و فن است. در این دستگاه انرژی برق به گرما و حرارت تبدیل می‌شود. فن موجود در میوه خشک کن حرارت تولید شده را به طور یکنواخت به تمام طبقات دستگاه منتقل می‌کند. با حرارت ملایم و در مدت زیاد آب موجود در بافت میوه از بین می‌رود. با از دست دادن آب میوه و تبدیل شدن آن به میوه خشک باعث می‌شود میوه خشک‌ها مانند میوه‌های تازه دچار فساد نشوند. بنابراین نگهداری و حمل میوه خشک‌ها بسیار راحت‌تر از میوه‌های تازه است.

کاربرد میوه خشک کن

میوه خشک کن یکی از دستگاه‌هایی که برای خشک کردن میوه مورد استقبال قرار گرفته است. قیمت میوه خشک کن‌ها بسیار متفاوت است. با استفاده از میوه خشک کن می‌توان انوع میوه‌ها را خشک کرد و میوه خشک مربوط به فصل‌های مختلف را همزمان داشت و در فصول مختلف از آن استفاده کرد. میوه خشک‌های تولید شده از میوه خشک کن را می‌توان به عنوان تنقلات خوشمزه و سالم در کیف مدرسه کودکان قرار داد.

خشک کردن میوه‌ها موجب جلوگیری از فساد و هدر رفتن میوه می‌شود. میوه‌های تازه را در مدت کوتاهی می‌توان نگهداری کرد. درحالی‌که میوه خشک‌ها مدت نگهداری بالایی دارند و تا ماه‌ها می‌توان بدون نگرانی از آن‌ها استفاده کرد. پس از خشک شدن میوه با استفاده از میوه خشک کن، حجم میوه خشک‌ها حدود 1/4ام می‌شود. بنابرین هم فضای کم‌تری را اشغال می‌کند و هم نگهداری آسان‌تر و فسادپذیری کم‌تری دارد. لازم به ذکر است با خشک کردن میوه توسط میوه خشک کن مواد مغذی و ویتامین‌های موجود در میوه خشک حفظ می‌شود. 

چنانچه می‌خواهید در مورد خواص میوه خشک اطلاعات لازم را به دست آورید می‌توانید مقاله مربوطه را از سایت روشنا مارکت مطالعه کنید.


نویسنده: تیم محتوای روشنامارکت