سبد خرید

چیپس میوه و طرز تهیه میوه خشک در خانه

ثبت سفارش "خشکبار"

امروزه چیپس میوه به عنوان یکی از تنقلات پرطرفدار و سالم در آجیل فروشی‌های معتبر به فراوانی یافت می‌شود.

چیپس میوه خشک با توجه به داشتن رنگ‌های مختلف و چشم‌نواز و همچنین به سبب داشتن طعم خوب و سالم بودن به یکی از تنقلات دلپذیر تبدیل شده است؛ در این نوشتار قصد داریم در مورد طرز تهیه چیپس میوه در خانه توضیح دهیم.

چیپس میوه چیست

در واقع نام دیگر میوه خشک، چیپس میوه می‌باشد، که دارای تمام ویتامین‌های موجود در میوه است که به عنوان یکی از تنقلات مغذی و مقوی می‌توانید همیشه همراه خود داشته باشید در ضمن می‌توانید از میوه خشک یا همان چیپس میوه، در جشن‌ها و مهمانی‌ها بهره‌مند شوید.

موارد مصرف چیپس میوه

چنانچه پیشتر گفته شد از چیپس میوه می‌توانید در مهمانی‌ها و جشن­‌ها استفاده کنید چرا که به دلیل داشتن رنگ‌های  متنوع آن در زیبایی میز شما بسیار تأثیرگذار است و جدا از این موضوع مزه و طعم میوه خشک هم بسیار دلنشین است.

یکی دیگر از موارد مصرف چیپس میوه استفاده از آن به عنوان تنقلات سالم و پرانرژی برای کودکان می‌باشد، می‌توانید به جای مصرف پفک،کرانچی و دیگر تنقلات مضر از میوه خشک یا همان چیپس میوه استفاده کرد.

چیپس میوه یا همان میوه خشک را می­توان در هنگام مسافرت یا هنگام انجام فعالیت­های سنگین ورزشی مانند کوهنوردی نیز استفاده کرد.

همچنین می­توانید با تهیه چیپس میوه مورد نظرتان، از آن میوه در تمام روزهای سال استفاده کرد؛ بدون ترس از  اینکه فاسد یا خراب شود.

طرز تهیه چیپس میوه در خانه

اگر می‌خواهید چیپس میوه با کیفیت و خوب داشته داشته باشید مراحل زیر را به دقت دنبال کنید:

  • نخست میوه‌های تازه و شاداب را انتخاب کنید و سپس با چاقو آنها را برش دهید.(قطعا اندازه برش‌ها بستگی به میوه مورد نظر شما دارد مثلا سیب یا موز باید نسبت به دیگر میوه‌ها ضخیم‌تر بریده شوند).
  • سینی بزرگی انتخاب نمایید و کاغذی روغنی درون آن پهن کنید و میوه‌های خود را با رعایت فاصله داخل آن قرار دهید.
  • آنگاه سینی را روی بخاری یا شوفاژ با حرارت کم قرار دهید، (چنانچه حرارت بخاری زیاد باشد رنگ و طعم میوه‌ها خراب می‌شود).
  • هر دو ساعت یک بار میوه‌ها را زیر و رو کنید تا همه جای میوه‌ها خشک گردند. (زمان لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب حدود یک روز می‌­باشد).

نکته‌های پایانی:

  • اگر می‌خواهید سیب‌های شما سیاه نشود، به چاقویی که به وسیله آن برش می‌زنید کمی آبلیمو اضافه نمایید.
  • اگر می‌خواهید برای خشک کردن میوه از فر استفاده کنید، حتما مراقب باشید دمای آن بسیار کم باشد.(مدت زمان لازم برای خشک کردن میوه در فر 3 الی 4 ساعت است).
  • اگر قصد دارید میوه‌ها را روی شوفاژ خشک کنید می‌توانید به جای کاغذ روغنی از فویل استفاده کنید.

کلام آخر

چنانچه قصد خرید انواع چیپس میوه تازه و با کیفیت را دارید حتما به فروشگاه روشنا سر بزنید.


نویسنده: تیم محتوای روشنامارکت