سبد خرید

میوه خشک برای لاغری

ثبت سفارش "خشکبار"

چاقی و افزایش وزن یک امر همه گیر در میان مردم شده است. بالا رفتن وزن دلایل مختلفی دارد. در برخی از افراد به دلیل دارا بودن ژن چاقی، مواد غذایی سریع جذب بدنشان می‌شود. برخی دیگر از افراد به دلیل عدم تحرک دچار افزایش وزن می‌شوند. 

فواید میوه خشک برای لاغری

به دلیل اینکه قند میوه خشک طبیعی است، باعث چاقی نمی‌شود. و از جمله تنقلات مفید محسوب می‌شود. فیبر موجود در میوه خشک باعث سیری طولانی مدت و کاهش وزن می‌شود. آب میوه‌ها با تبخیر آب میوه به وسیله دستگاه میوه خشک کن، فر یا آفتاب گرفته می‌شود. بنابراین در یک حجم یکسان، نسبت به میوه‌ها سبک‌تر، شیرین‌تر و کالری بیشتری دارند. اما تحقیقات نشان داده‌اند که با وجود اینکه میوه خشک‌ها کالری بالایی دارند، اگر از مصرف زیاد آن پرهیز کنید نه تنها باعث چاقی نمی‌شود بلکه از افزایش وزن جلوگیری می‌کند. میوه خشک‌ها علاوه بر اینکه دارای مواد مغذی چربی سوز هستند از یبوست جلوگیری می‌کنند. همچنین آهن بالای موجود در آن‌ها سطح انرژی را بالا نگه می‌دارد.

در صورت تمایل می‌توانید مقاله جامع خواص میوه خشک را مطالعه نمایید. در ادامه میوه‌هایی را بررسی میکنیم که علاوه بر سلامتی در کاهش وزن نیز موثر هستند.

  • گریپ فروت

یکی از میوه‌هایی که باعث کاهش وزن می‌شود گریپ فروت است. این میوه آبدار نیز با خشک شدن و از بین رفتن آب آن همچنان در کاهش وزن موثر است. گریپ فروت دشمن چربی‌هاست. خوردن میوه خشک گریپ فروت به خصوص قبل از غذا می‌تواند باعث کاهش وزن شود. گریپ فروت کالری بسیار کمی دارد و از این جهت نیز می‌توان با خیال راحت آن را مصرف کرد.

  • میوه خشک کیوی

کیوی یک میوه ترش و خوشمزه است که بعضی از افراد با خوردن آن مشکل دارند. اما میوه خشک کیوی آن خاصیت کیوی تازه را نداشته و باعث بریدگی زبان نمی‌شود. میوه خشک کیوی حاوی فیبر بسیار بالایی است. بنابراین در هضم غذا و کاهش وزن بسیار موثر است. دانه‌های سیاه درون کیوی حاوی فیبرهای غیر حل شونده است که به هضم غذا کمک می‌کند. همچنین کیوی خشک حاوی فیبر حل شونده است که به همین خاطر حس سیری به انسان دست می‌دهد. در نهایت میوه خشک در کاهش چربی و کاهش وزن بسیار موثر عمل می‌کند.

  • میوه خشک توت فرنگی

توت فرنگی به این دلیل که به تولید هورمون‌های آدیپو کتین و لپتینبرای کمک می‌کند برای کاهش وزن مناسب است. هورمون‌های آدیپو کتین و لپتینبرای چربی سوزی خوبی دارند و باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شوند. میوه خشک توت فرنگی علاوه بر کاهش وزن، ضد التهاب است و باعث ترمیم جراحات و آسیب‌های داخلی می‌شود. بنابراین برای سلامتی بیشتر، تنظیم متابولیسم حتما از توت فرنگی خشک شده استفاده کنید.

  • زردآلو خشک

میوه خشک زردآلو با کالری کم، مواد معدنی و مغذی بالا تا ساعت‌های زیادی باعث احساس سیری می‌شود. می‌تواند به مدت 5 ساعت حس گرسنگی ما را خاموش نگه دارد. 100 گرم زردآلو تنها 200 کیلو کالری دارد. این میوه همچنین دارای کلسیم، منیزیم و پتاسیم است. زردآلو خشک شده هم باعث افزایش سلامتی و هم کاهش وزن می‌شود. 

  • انبه خشک

انبه خشک نسبت به سایر میوه خشک‌ها قند بیشتری دارد. اما فیبر، ویتامین C، ویتامین A و کلسیم نیز دارد. به همین دلیل با قرار دادن میوه خشک انبه در برنامه غذایی سلامتی و کاهش وزن را به همراه دارد.

  • میوه خشک نارگیل

یکی از میوه خشک‌های پر طرفدار نارگیل خشک است. میوه خشک نارگیل میوه خوشمزه و در عین حال سیر کننده است. نارگیل خشک با دارا بودن تری گلیسیریدها متابولیسم بدن را افزایش داده و باعث لاغری می‌شود. میوه خشک نارگیل چربی اشباع شده دارد اما با سایرچربی‌های اشباع شده‌ی مضر متفاوت است. از این جهت نیاز به پرهیز از این میوه خشک پر خاصیت وجود ندارد.

  • خواص سیب خشک برای لاغری

سیب خشک فیبر بسیار بالایی دارد. از این جهت باعث گوارش بهتر، جلوگیری و بهبود مشکلات گوارشی نظیر یبوست می‌شود. فیبر بالای میوه خشک سیب باعث از بین رفتن گرسنگی شده و از این جهت برای کاهش وزن و سلامتی مفید است. سیب خشک حاوی آنتی اکسیدان است و برای سلامتی پوست و مو نیز بسیار موثر است. از مزایای دیگر میوه خشک سیب داشتن مواد مغذی است که موجب سلامتی و شادابی می‌شود.

خرید میوه خشک

میوه خشک‌ها حجم زیادی ندارد. فسادپذیری در آن‌ها کم بوده و ماندگاری بالایی دارند از این جهت می‌توانید میوه خشک‌های روشنا را همیشه با خود به همراه داشته باشید و از مزایای آن برای سلامتی و کاهش وزن برخوردار شوید.


نویسنده: تیم محتوای روشنامارکت