toddler dry fruit

مصرف میوه خشک در کودکان خردسال

کودکان خردسال نیز نیاز به تنوع میوه دارند اما ممکن است نتوانند میوه را گاز زده یا بجوند. میوه خشک یکی از راه‌های حل این مشکل است. می‌توان میوه خشک را پودر کرده و بر روی پوره‌های سیب‌زمینی، هویج یا سیب ریخت. از این طریق کودک از تنوع میوه و خواص آن برخوردار می‌شود.

حتی می‌توان چند مدل میوه خشک را با هم مخلوط کرده و به صورت پودر شده بر روی غذای کودک خردسال خود بریزید.

میوه خشک برای کودکان

کودکان استقبال زیادی از میوه خشک پودر شده می‌کنند.  به خصوص زمانی که با میلک‌شیک همراه باشد. تعداد دفعات میوه مصرفی در کودکان باید 2 تا 3 بار در روز باشد.

میوه خشک برای کودکان نوپا

روش خلاقانه برای مصرف میوه خشک در کودکان خردسال:

کودکانی که مشکل دفع دارند و در برابر خوردن وعده‌‌‌های میوه مقاومت و سرسختی نشان می‌دهند استفاده از میوه خشک راه حل خوبی است تا بتوانند از خواص موجود در آن بهره‌مند شوند. استفاده از میوه خشک لباس کودک را کثیف نمی‌کند و می‌توان با استفاده از میوه خشک بازی مناسبی را برای کودک ترتیب داد و کودک را از این طریق با میوه آشنا کرد. بازی با کودک و استفاده از میوه خشک در بازی بهترین روش برای ارتباط برقرار کردن کودک با میوه و سپس مصرف آن است. 

میوه خشک

روش‌های خلاقانه دیگری برای دادن میوه به کودکان خردسال وجود دارد که بر اساس ضائقه کودک و همچنین خواص و ویتامین‌های مورد نیاز می‌توان از انواع روش‌های خلاقانه استفاده کرد. از جمله روش‌های متنوع برای علاقه‌مند کردن کودک به خوردن میوه استفاده از شیرینی با میوه خشک، اسموتی میوه خشک، چیپس میوه خشک ورقه‌ای، پوره میوه خشک، کراکرغلات و میوه خشک، ساندویچ میوه خشک (که به صورت پودر مصرف می‌شود) و بسیاری از روش‌های خلاقانه دیگر است.

خواص میوه خشک:

پیش‌تر در مورد فواید میوه خشک در کودکان صحبت شد. اگر دوست دارید با فواید آن آشنا شوید حتما اینجا را مطالعه کنید. همچنین می‌توانید انواع روشه­ای خشک کردن میوه در خانه را بیاموزید. اما اگر فرصت کافی ندارید به فروشگاه روشنا سر بزنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا